3.G Marta Kvíčalová

Když jsem šla do první třídy, tatínek mi řekl: „Jak do školy jednou vlezeš, už z ní nikdy nevylezeš.“ A měl pravdu. Škola je můj svět. Byla pro mě vždy synonymem vědění, nových zkušeností i inspirace a přeji si, aby do školy chodili s podobnými pocity také naši žáci. Domnívám se, že ať už učitel působí na základní škole, střední škole nebo univerzitě, důležité je především to, aby byl svým žákům spravedlivým a důsledným partnerem a dobrým vzorem.  

V hodinách dějepisu i literatury považuji za důležité především hledat souvislosti a přesahy. Jsou to předměty, v nichž nelze učit izolovaná témata, protože zdánlivé jednotlivosti se vzájemně prolínají, vše má svou příčinu i následek. A proto mnohdy musíme číst mezi řádky a snažit se nejprve porozumět tomu, co bylo, abychom rozuměli tomu, co je.

Kontaktní formulář

Děkujeme všem partnerům a podporovatelům

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies