Zápis do 1. třídy

Vážení zájemci o 1. třídu. I letos registrujeme daleko větší počet zájemců, než máme počet míst. Což jsme ostatně avizovali již v září (jen v naší MŠ bylo 19 předškoláků).

Nepřijmeme všechny, není to možné, na 20 míst máme přes 30 uchazečů. Pokud jste z naší MŠ, současně má uchazeč na škole sourozence a rodiče jsou členy ŽOP, plus nastupuje v řádném termínu, neumím si představit nepřijetí. Určitě se dostane i na pár dalších s „nižším počtem bodů“, ale je zřejmé, že cca 1/3 uchazečů odmítneme.

Otevření paralelky není možné – kapacitní a ekonomické faktory.

Proto prosím všechny, aby měli „záložní variantu“, aby šli k zápisu i na jinou školu.

Zcela formálně probíhá rozhodovací proces až po ukončení zápisu. Plně to respektujeme, navíc víme o řadě otazníků – neznáme, kolik nakonec bude odkladů, ale stejně tak kolik nakonec přijde rodičů až k zápisu, o kterých nevíme (ze zákona možné). Nicméně už nyní jsme schopni zhruba říci, kdo má přijetí skoro jisté, nebo naopak zcela vyloučené. U cca 5–10 uchazečů nejsme nyní schopni predikovat výsledek. Ale i to je informace – protože v takovém případě je jistě dobré mít alternativu. Klidně se obracejte na: tereza.vanova@lauder.cz, pro obdržení předběžné/orientační zprávy.

Omlouvám se za nepříznivé zprávy.

V průběhu příštího týdne budeme rozesílat potvrzení registrace k zápisu a konkrétní individuální časy zápisu.

Zdravím.

Petr Karas, ředitel školyNovinky