Základy grafického designu

Nabízíme od 6.2. každé pondělí od 15 do 15:45 h kroužek Základy grafického designu. Kurz bude navazovat na 1. pololetí, ale mohou se přihlásit i noví zájemci, kteří kurz v 1. pololetí nenavštěvovali. Je určen pro 2. stupeň a gymnázium.

Obsahem kurzu je seznámení se s fenomény teorie barev, typografie a kompozice. Tato témata jsou vysvětlena jak teoreticky, tak především formou praktických ukázek a vlastní tvorby. Cílem semináře je představit design jako vědomě řízený kreativní proces, jehož základní principy jsou platné a funkční po staletí. Žáci si ze semináře odnášejí schopnost rozpoznat jednotlivé atributy a přístupy grafického designu ve světě, který je obklopuje.

Michal Hořava se více než 30 let zabývá grafickým designem v jeho různých podobách a formách. Grafický design vystudoval na Academy of Art University v San Francisco. Na University of Reading ve Velké Británii absolvoval magisterský cyklus oboru Informační design, který se zabývá interpretací složitých nebo nestrukturovaných dat prostřednictvím designových principů a ergonomie. V České republice vydal první sborník mapující projekty a názory odborníků v oblasti Human-Computer Interaction. Jeho práce zahrnuje klasický design (např. desky skupiny Lucie) tak i webový design (např. kompletní redesign Seznamzpravy.cz).Novinky