Výuka, doučování

Výuka, doučování


S ohledem na uplynulý covidový školní rok, a v souladu se záměry MŠMT, jsme s kolegy vytvořili jakousi podpůrnou soustavu pro výuku. Jde o systém podpory, doučování, náprav apod.


Vytipovali jsme žáky a studenty, kterým by v některých aspektech (a předmětech) výrazně pomohla intenzivnější výuka. Hodiny navíc (nejvíce se týkají češtiny, matiky a cizích jazyků) zajišťují učitelé naší školy, asistenti pedagoga, studenti vyššího gymnázia a externisté.


Třídní učitelé či učitelé daných předmětů se s rodiči spojí (či již spojili) a nabídnou jim možnosti. Ze strany žáků je to pochopitelně dobrovolné, ale doporučené. Hradí škola.


Systém se rozjíždí, někde již funguje dva či tři týdny, jinde se teprve ladí, předpokládáme, že tato "mimořádná" podpora pojede, dokud bude třeba, nejpozději do konce školního roku, ideálně do konce pololetí.


Více informací u třídních, učitelů, případně poradenského centra školy (speciální pedagog, psycholog).


Náš program je určen opravdu pro děti, které by bez rychlého zásahu začaly ztrácet. Nejde o klasické doučování, ani o "dohnání" veškeré látky rychle, nejlépe hned. Jakmile začneme brát všechny, budeme muset udělat různé úrovně a jsme na vlastně dvojnásobku školních hodin. To opravdu nelze.

Pokud chcete jít napřed, máte ambice ad gymnázium apod., prosím, řešte to standardně - přes doučování (klidně i našimi studenty VG, bylo tomu tak i v minulých letech), přes přípravky atd.

Přeji hezký den.

Petr KarasNovinky