Školní platby

Vážení rodiče,prosím, hromadí se nám platby za stravné, pravděpodobně dáno trvalými příkazy. Zrušte, přerušte platnost těchto příkazů (netýká se pár dětí, které docházejí do školky).
Obecně k platbám:

  1. stravné (obědy, svačiny) – platí se dle reálné spotřeby, tedy dodatečně se bude vracet i zaplacená druhá půlka března, prosím, neplaťte dále. Nikdo neví, od kdy se nastoupí zpátky do školy.
  2. platba za družinu (500 Kč měsíčně) – březen dojede, od dubna prosím neplaťte. Sice mzdy jdou zaměstnancům i nadále, ale nějak se s tím popereme.
  3. nadstandard ZŠ a G (500 Kč měsíčně) – opět za březen si ponecháme, děkuji za pochopení, od dubna stejně jako u družiny. Nevyžadujeme. Ale pokud vám to finanční situace dovolí, nejste profesně zasaženi karanténou, uvítáme, pokud budete posílat i nadále. Třeba i jen za jedno dítě, máte-li jich tu více. Jak jsem psal u družiny, řada činností školy je utlumena, ale největší část mzdy – jedou i nadále (a stát přispívá jen na část).
  4. školkovné (MŠ) – prosím za pochopení, že březen si ponecháme bez ohledu na to, zda jste v druhé půli docházeli či nikoliv. Od dubna dále, prosím neplaťte (pokud do školky Vaše děti nebudou chodit). Budeme však rádi, pokud budete i nadále posílat částku, kterou Vám posílá ŽOP.


Upřímně, nyní nikdo netuší, zda se školy otevřou v červnu či září. A stejně tak netuším, jak se vyvine rozpočet školy. I stát může začít tlačit na snižování nákladů na mzdy pedagogů apod. Vím o mnoha z vás, koho nynější situace vystavila existenčním problémům, proto není nutné nadále hradit škole nic. Stejně tak však budu rád, pokud v případě, že můžete, budete alespoň nadstandard i nadále posílat. Je to 150 tis. měsíčně a mohou nám na konci roku chybět.


Děkuji za pochopení a přeji hodně zdraví.

Petr KarasNovinky