Roušky, roušky, roušky

Roušky, roušky, roušky!!!


Ne, neznamená to, že MŠMT nařídilo nosit troje roušky přes sebe, ale že stále od začátku školního roku platí povinnost nosit roušky ve škole ve společných prostorech. A že to část rodičů, kolegů (to si vyřešíme interně) a žáků ignoruje.

Pravidlo platí, nemám mandát ho zrušit, pokud ve škole pravidlo platí, budeme ho vyžadovat. Každý si něco myslíme, každý máme na něco názor, řada rodičů si myslí, že domácí úkoly jsou zbytečné a nemoderní – a máme je (protože povoleny), sám považuji známky za nesmysl, ale protože taková jsou pravidla, známkuji (a dokonce jsme před lety ustoupili tlaku rodičů a posunuli klasifikaci už do 3. třídy).

Tedy pravidlo platí, přehnaně nezatěžuje děti – ve třídě roušky mít nemusí, na hřišti také ne. Budeme dodržování vyžadovat. Bylo by fajn dětem roušky dávat, pokud zapomenou, zničí se, škola jim zdarma roušky dává (ví to). Vím, že pro některé rodiče je to otázka principu – jistě, prosím využijte řady možností, jak s tím bojovat, ale ne na půdě školy, kde nikomu vlastně žádný postih nehrozí. U studentů VG platí, že při opakovaném nedodržování pravidla, nebudou do školy vpouštěni.

Děkuji za pochopení.

Petr KarasNovinky