Prosíme rodiče dětí ZŠ,

Prosíme rodiče, aby ráno nedoprovázeli děti ZŠ do školy

(We ask parents not to accompany elementary school children to school in the morning)

Vážení rodiče, je tu již leden, i prvňáčci nám již dospěli, není důvod, proč by rodiče nadále měli své děti doprovázet do školy. Opravdu to zvládnou!

Škola je zamořená nemocemi, není důvod přidávat k tomu další osoby, které ve škole být nemusí. Přes zimní měsíce se často studenti musejí přezouvat, nanáší se do školy opravdu dost špíny, je vhodné omezit počet příchozích, kteří se nepřezouvají.

Hlavně však se snažíme vést děti k samostatnosti, hodně tomu napomůže i taková drobnost, že se dítě v šesti a více letech dokáže samo převléct a trefit do své učebny.

Chápu, že u části rodičů může být motivací snaha omluvit každodenní pozdní příchod dítěte do školy, ale možná by bylo vhodnější reakcí začít chodit včas (pozdní příchody opravdu dost destruují začátky hodin, zvláště u mladších, kteří první minuty chtějí pochopitelně trávit čas interakcemi se spolužáky).

Prosím, pokud vedete dítě do školy, rozlučte se s ním před vstupem do budovy a věřte jemu i nám.

Opatření není striktní jako za covidu, pokud potřebujete něco vyřešit u Gábiny či Anduly, můžete jistě vstoupit, ale snažme se to minimalizovat.

Děkuji za pochopení a přeji všem hodně sil v novém občanském roce.

PK

P. S. Školky se netýká nic z výše uvedeného… (tedy kromě těch pozdních příchodů).Novinky