Projekt Change the Game

Projekt Change the Game u nás realizovala nadace Divoké husy.
 
Žáci naší základní školy se setkali se dvěma lektory, kteří žili tři měsíce v brazilském slamu a měli tak možnost při setkání s nimi poznat život chudých dětí ve slamu brazilského města Fortaleza.
Prostřednictvím prezentace velkého množství autentických fotografií těchto dětí, hraním jejich her, které si chudé děti samy dokáží vyrobit, byli naši žáci seznámeni s životem těchto chud¨ých dětí. Cílem projektu je, aby se žáci dozvěděli jak vypadá ten skutečný život v Brazílii, mimo hotelové areály a pláže, jež jsou dětem více známé z reklam cestovních kanceláří.
 
Projekt byl na naší škole realizován během dvou dnů 6. a 7.12. a to celkem 4x pro čtyři skupiny tvořené vždy spojením více tříd (1. a 2. třída, 3., 4. a 5.třída, 6. a 7. třída, 8. a 9. třída).
 
Mladí lektoři Janek Kotal a Michaela Malíková hrou a vyprávěním řešili s žáky příčiny a následky chudoby ve světě a motivovali tak žáky k volné diskuzi nad touto kritickou situací a zároveň seznámili děti s různými způsoby, jak mohou každý sám pomoci ( nákup zboží Fair Trade, vlastní výroba hraček apod.).
 
Myslím, že se akce dětem líbila. Každý se během projektu dozvěděl něco nového o Brazílii, jak samy jmenovaly, co
doposud nevěděly př. brazilská vlajka, styl hudby, život ve slamu, jak vypadá slum i unitř, rozloha Brazílie, portugalština.
 
Děti byly skvělý, hezky spolupracovaly a velice hezky přijaly nové lektory. Já sama jsem se účastnila projektů pro druhý stupeň, který byl ve středu a části ve čtvrtek, kdy jsem se šla podívat na chvíli na první a druhou třídu. Je zajímavé, jak lze tímto tématem zaujmout opravdu jakoukoli věkovou skupinu dětí.


Novinky