Příští týden

Informace k týdnu 25.–29. října v LŠ a

podmínky ad covid-19

Vážení rodiče, studenti a kolegové,

příští týden (25.–29. října) se nakonec budeme učit dle původního plánu, dle harmonogramu školního roku v LŠ a školního kalendáře – tedy celý týden s výjimkou 28. října (státní svátek). Pokud někdo potřebuje uvolnit své dítě na 29., pochopitelně možné. Víme o doporučení KHS, ale týká se primárně škol, kde mají mít příští týden prázdniny, což naše škola tak jako tak nemá.

Co se týká dalších chystaných opatření vlády, zatím nevíme o ničem, co by jistě měnilo situaci. Hovoří se o testování žáků (ale zatím jen v rizikovějších regionech), plus přicházejí opatření pro zaměstnance (ale to se žáků bezprostředně netýká). Tedy zatím i příští týden „normálně“.

Nicméně kromě povinného nošení roušek ve společných prostorech (psal jsem včera na web), prosím rodiče o minimalizaci či absenci pobytu ve škole. Je konec října, už i prvňáčci trefí sami do třídy a převléknou se sami v šatně, z družiny lze vyzvedávat zavoláním vychovatelce (což tak jako tak většina rodičů dělá), opravdu je vhodné, abyste zbytečně nezvyšovali hustotu provozu ve škole. Budeme rádi, když děti povedete k samostatnosti, a veškerou ranní školní péči věnujete tomu, že dítě přijde včas do školy. Pochopitelně výše uvedené se netýká mateřské školy.

Děkuji za pochopení a spolu s vámi doufám v co nejdelší plynulý chod prezenční výuky.

Šabat šalom.

Petr KarasNovinky