Prezentace půlročního projektu Cesta

Prezentace půlročního projektu

30. ledna 2023, 15:00-17:00

Na co se můžete těšit?

Cesta

Studenti si v projektové dílně sami připravili dvě cesty se symbolickým přesahem. Jeden den v Poděbradech putovali po stopách vody a vnímali její vliv na podobu města. Druhý projektový den je ohromila Kutná Hora, a to nejen svými lučinami, bory a sady, o kterých se díky místnímu rodákovi zpívá v naší hymně. Obě své cesty zdokumentovali, takže se můžete těšit na videoreportáže s doprovodnými texty. Vše bude dostupné také na webu.

Cesta 4.Z

Čtvrťáci připravili autorské obrázky, které budou vystavovat v prodejní galerii. Výtěžek z prodeje věnujeme organizaci Cesta domů.

Cesta Laudero medvídka

Prezentace dílny proběhne ve velkém prodejním stánku, v němž její účastníci předvedou, jak se jim podařilo najít cukrářskou cestu prvního košer Laudero medvídka a zaručeně zdravých cereálních tyčinek.

Prodejní akce bude mít svoji reklamu, o kterou se postarají naši marketingoví kolegové ze 2. třídy základní školy, kteří se zároveň stali maskoty dílny Cesta Laudero medvídka.

Cesta napříč netradičními sporty

Formou autorských koláží z fotek představíme, jaká dobrodružství jsme zažili cestou netradičními sporty.

Cesta od suroviny k výrobku

Druháci připravili reklamní videa pro želatinové Laudero medvíky a stanou se též maskoty medvídků.

Cestování se zajíčkem Felixem

Na začátku školního roku třeťáky překvapil balík, ve kterém byl zajíček Felix s dopisem a kronikou. Během tohoto pololetí ho brali na své výlety nejen po ČR, ale i do zahraničí. Cestovali s ním také po mapě ČR a dozvídali se zajímavosti o jednotlivých krajích. Návštěvníci si mohou nahlédnout Felixe, kroniku a také si vyzkoušet zábavný znalostní kvíz.

Cesty psychoterapie

Chcete si vyzkoušet své psychologické znalosti, zjistit více informací o konkrétních psychoterapeutických směrech, pobavit se o rozšířených mýtech nebo si jen na chvíli odpočinout s využitím našich relaxačních technik? Vstupte do naší psychoterapeutické pracovny!

Cesty židů ve 20. století

V rámci prezentace se seznámíte s různými příběhy významných židovských osobností 20. století. Prohlédnete si jejich deníky, cestovní tašky a další „média“, jež studenti vytvořili během dní, ve kterých prozkoumávali jejich životní cesty.

Jak Praha mluví, voní a vypadá?

V dílně jsme se společně pokusili aktivovat naše smysly, zejména zrak, sluch a čich, skrz které jsme zkoumali Prahu, jež má pro každého z nás jinou podobu. Během procházek městem se studenti a studentky soustředili/y na jednotlivé smysly a sbírali/y různorodé podněty. Těšit se tak můžete na individuální záznamy smyslových vjemů zpracovaných do výtvarných koláží nebo na aktivity, které procvičí váš sluch nebo čich.

Journey through space and time

A journey through space and time bought us to the present and our interaction with artificial intelligence. Can AI understand the human condition and define life and all of its complicities and in return can we tell the difference between life and artificial life.

Lauder Press

Studenti z dokumentační dílny představí fotografie, rozhovory i články, které pořídili v průběhu projektových dní a jež ukážou, jak se ostatní dílny jevily nezávislým pozorovatelům. Dokumentovat budeme i interaktivní prezentaci projektů.

Migrace

Studenti primy, sekundy a šesté a sedmé třídy krátce uvedou téma migrace a nabídnou příležitost naučit se něco o migraci prostřednictvím videí a kahootu, které si pro vás připravili.

Migrace zvířat

V dílně jsme mapovali cesty různých živočichů. Přijďte se podívat na cesty, které některá zvířata podnikají. Zjistěte, jak daleko mohou migrovat a co je k tomu vede. Můžete si zasoutěžit. A pokud vás zajímá, odkud k nám přilétají zimující labutě a která další zvířata můžete v centru metropole potkat, tak se určitě zastavte.

Naučná stezka o Stvoření světa v podání 1.Z

Prvňáci zazpívají celkem 8 krátkých písniček k jednotlivým dnům Stvoření světa (a jednu úvodní).

Odysseus

V naší dílně jsme se spolu s bájným hrdinou vydali na dlouhou cestu domů. Představíme vám např. mapu Středomoří, kterou jsme vytvořili a která zachycuje Odysseovo putování. Zájemce naučíme techniku frotáže, kterou jsme využívali.

Pouť a poutnictví

Studenti prostudovali různé formy poutě ve světových náboženstvích skrze filmové dokumenty a prostřednictvím setkání se zajímavými hosty. Vydejte se i vy na netradiční pouť školou. Zažijte očistnou cestu spojenou s rituály v různých školních prostorách, na jejímž konci Vás čeká zasvěcení do dobře střeženého mystéria školy.  Na cestu se vydávejte ve skupinkách po maximálně 10 poutnících.

Tajemství divočiny: na cestě po Lauderkách

Od zdánlivě nekonečného schodiště, přes neprostupné cestičky mezi skříňkami, až po ohlušující souhru zvuků i barev v polední jídelně, naše škola je krásná a jedinečná. Mimo jiné je i domovem více než mnoha endemických organismů a kultur, žijících bok po boku v nepředstavitelných podmínkách. Přidejte se k nám na cestě za poznáním zázraků přírody v samotném srdci Lauderovy školy.

Za duhou

Projektová dílna „Za duhou“ se vydala na cestu, u které není jasné, kde začíná a ani kde končí. Byla to cesta plná světel, barev, překvapení, poznání, krásy i dobrodružství.

Výsledkem této cesty jsou čtyři instalace, jež pracují se světlem a barvou, každá sice trochu jinak, ale všechny čtyři lákají diváka na cestu „Za duhou“. Zveme vás do tmy školního ateliéru! Vydejte se s námi na tuto dobrodružnou pouť.Novinky