Karanténa

Vážení rodiče 5. třídy,

další nemilá zpráva - opět asistentka pedagoga s pozitivním nálezem C19. Od zítra je 5. třída včetně třídní v karanténě. Na KHS budeme hlásit ráno.

1) karanténa se řídí buď datem pozitivního nálezu, nebo posledního kontaktu. Proto KHS nařídí karanténu zpětně od 25. září do 5. října. Tedy teoreticky by mohly jít děti již 6. října do školy. Ale uvidíme, zda se nebude opakovat scénář ze 4. třídy.

2) na test by měli žáci jít 5.–7. den - tedy zhruba čtvrtek (1.)-pátek (2.), nejpozději do pondělí (lépe neděle), pokud nestihnete, lze jít bez testu po 14 dnech, tedy 12. 10.

3) hygieně nyní musíme poskytnout kontakty na vás, ale už obecně rodiče nekontaktuje, nicméně vloží do systému Vaše údaje, které by měly stačit dětské lékařce pro vystavení žádanky, na test se lze registrovat ještě předtím - s tím, že do doby testu žádanka snad bude

4) od zítra poběží pro 5. třídu distanční výuka. Ostatní informace Vám poskytne třídní.

5) určitě nás nečekají lehké časy, ale domnívám se, že by toto měl být snad (!) poslední případ hromadné karantény - nošení roušek by s ohledem na pravidla KHS mělo do budoucna zabránit takto plošné karanténě (s výjimkou školky, ale i tam už jsme domluveni na nemíchání tříd ve vnitřních prostorách)

Děkuji za pochopení a přeji nulové další případy ve 5.Z (i jinde).

Petr KarasNovinky