Karanténa

Vážení rodiče 4. třídy,

s ohledem na informace, které jsme Vám posílali včera v noci, dnes nemilý doplněk. Hygiena Prahy 2 rozhodla o karanténě pro celou 4.Z, třídní učitelku a asistentku pedagoga.

1) dnes děti (mají roušky) dokončí výuku (učitelé mají respirátory), po obědě prosím, aby odešly domů. Pokud to pro vás není problém, můžete si je vyzvednout i dříve. Omlouvám se, ale pro pár čtvrťáků, kteří chodí do družiny, dnes už odpolední nebude.

2) karanténa se řídí buď datem pozitivního nálezu, nebo posledního kontaktu. Proto KHS nařídila karanténu zpětně od 17. do 27. září. Tedy teoreticky by mohly jít děti již 29. (po Jom kipur) do školy

3) ale – musí se dle KHS prokázat negativním testem na C19 – což s ohledem na čekací lhůty bude trochu problém – pokud kdokoliv můžete s tímto pomoci, kontaktujte přímo ostatní rodiče (nebo prostřednictvím školy)

4) hygieně nyní musíme poskytnout kontakty na vás – měla by vás obvolat a informovat, plus dát žádanky na testy (u praktika lze žádat OČR na základě informace od KHS)

5) mrzí mě to, ale tím pádem zítra a pozítří nebude prezenční výuka 4.Z ve škole. Ostatní informace Vám poskytne třídní

Děkuji za pochopení a přeji nulové další případy ve 4.Z (i jinde).

Petr Karas

Dnešní informace z KHS

Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli,

Dne 17. 9. 2020  byl/byla v kontaktu žák/žákyně/pedagog Vaší školy s osobou, která je Covid pozitivní. Epidemiologickým šetřením byly u Vámi zaslaných kontaktů shledány důvody pro karanténní opatření do 27. 9. 2020  - 4. třída

Karanténní opatření zahrnují: v současné době vyšetření  výtěr z krku a z nosu (PCR test) 10. den karantény od rizikového kontaktu. Pokud bude osoba v karanténě bez klinických obtíží a výsledek z 10. dne karantény bude negativní, karanténa končí, bez potvrzení od lékaře nastupuje zpět do školy/zaměstnání.

http://www.hygpraha.cz/dokumenty/odberova-mista-vzorku-na-vysetreni-na-covid-19-5107_5107_161_1.html

Při karanténě je nutné zůstat v domácí izolaci, nechodí se na nákupy ani jinam.

Rady a doporučení pro domácí karanténu/izolaci viz:

http://www.hygpraha.cz/dokumenty/rady-a-doporuceni-pro-domaci-karantenu-izolaci-5215_5215_519_1.html

Pokud by se objevily klinické příznaky (suchý kašel, teplota, zažívací obtíže, ztráta chuti a čichu…), je nutno telefonicky kontaktovat ošetřujícího lékaře a konzultovat s ním svůj zdravotní stav. Pokud by se objevily závažné klinické příznaky (vysoké horečky, dušnost apod.), je nutné kontaktovat v případě nedostupnosti lékaře např. pohotovostní službu nebo linku 155 a předat  informací o probíhající karanténě.

Žádanku na vyšetření osobám v karanténě vystaví obvodní lékař  elektronicky, na odběrovém místě postačí mít u sebe kartu pojištěnce.

Karanténa se týká pouze osoby, která byla v úzkém kontaktu s pozitivní osobou, netýká se rodinných příslušníků. Ty považujeme za kontakty kontaktů a pouze v případě pozitivního nálezu u aktuálního kontaktu by byla činěna další opatření u nich.

Z důvodu včasného zabránění dalšího šíření infekce COVID-19 ve společnosti Vás žádám o předání tohoto sdělení osobám, které jste uvedl/a jako rizikový kontakt.

Aktuální informace pro školy a školská zařízení naleznete také na našem webu:

http://www.hygpraha.cz/obsah/covid-19-informace-pro-skoly-a-skolska-zarizeni_519_1.htmlNovinky