Kamery !!!

Kamery, kamery, kamery, mikrofony, …

Vážení rodiče, vážení studenti,

po jarních zkušenostech a na základě doporučení MŠMT vyžadujeme od tohoto školního roku v rámci online hodin zapnuté kamery. Zcela chápeme, že někdo může být v místě se slabým pokrytím (chalupy), rozumíme občasným výpadkům (více členů domácnosti online). Ale jde o výjimky. Přesto u některých tříd a v některých předmětech a v některých dnech (většinou nahodile) musíme část hodiny trávit přemlouváním, aby si žáci kamery zapnuli. Hodiny založené na interakci vyžadují vzájemný vizuální kontakt, opravdu se pak pracuje – všem – daleko lépe. Jistě, není to ze zákona povinné – nemusíme to dělat, ale stejně tak nemusíme mít tolik online hodin a jen dávat úkoly v učebnicích, což stále některé školy dělají. Nám jde o vyšší efektivitu, doufám, že studentům také.

Od 1. února online hodina bez kamery rovná se absence. Pochopitelně pokud rodič omluví, akceptujeme a absenci smažeme. Ale jen na základě vyjádření zákonného zástupce. Dotazy ke zletilým studentům neřešíme – tam je pochopení smyslu se navzájem vidět takřka stoprocentní, děkujeme za to. Prosím tedy, aby rodiče, pokud opravdu není možné (pokrytí, finance) zapnutí kamer, napsali třídním. Současně ale upozorňuji na snížený dopad online hodin. V případě jednorázových „absencí“ bude opět řešit zákonný zástupce s třídním.

Mrzí mě to, ale opravdu jde o opatření pro zkvalitnění výuky, nikoliv jednoúčelový výmysl školy. Děkuji všem, kteří mají kamery zapnuté.

Přeji hezký den.

Petr Karas

P. S. Nabízíme k zapůjčení notebooky, tablety, mikrofony, kamery – tedy omluva ve smyslu absence techniky opravdu není relevantní.Novinky