Informace k rekonstrukci školy

Vážení rodiče našich studentů, vážení studenti a žáci,

chtěl bych Vám sdělit několik důležitých informací k přestavbě školy. S ohledem na řadu komplikací a hlavně nedostatek času se dosud nepodařilo získat stavební povolení. Majitel a správce školní budovy – Matana – se snaží vzniklou situaci ve spolupráci s námi a ŽOP řešit.
Ale v tuto chvíli není jasné, jak vše dopadne. Je velmi pravděpodobné, že hlavní fáze rekonstrukce se posune až na léto 2019. Červen 2018 by tedy měl na jedné straně proběhnout dle plánů (škola v přírodě nižšího gymnázia a 2. stupně první týden, škola v přírodě 1. stupně druhý týden, kvinta a sexta v Řecku), ale z druhé strany by vše ostatní mělo proběhnout klasicky v budově v Belgické.
Do července a srpna bychom rádi směřovali maximum stavebních prací, které mohou běžet a přitom nenaruší pak chod školy od září. Jen pokud by vypadalo, že je možné smysluplně dokončit nějakou velkou etapu s přesahem do září, není vyloučené jedno či dvoutýdenní posunutí začátku školního roku. Ale spíše se začne řádně 3. září.
Školní rok 2018/2019 by v takovém případě proběhl standardně, až na červen 2019, kdy by začala 2. fáze rekonstrukce. S ohledem na nedostatek prostoru/učeben by od září 2018 musely mimo budovu (pronajaté prostory) být již dvě třídy LŠ (letos to byla jedna – oktáva gymnázia).
Mrzí mě, že nemám jednoznačnější informace, ale řešení je v tuto chvíli do značné míry mimo kompetence školy.

Děkuji za pochopení a zdravím.
Petr KarasNovinky