Informace

Vážení rodiče,

MŠMT slíbilo do konce července dodat informace k podzimu a opatřením v souvislosti s Covid-19. Zatím se tak nestalo, navíc stejně skoro jistě bude vše aktualizováno na konci srpna. Ale přesto:

- pravděpodobně během prvního týdne čekají žáky a studenty 3x testy (antigenní), a pak pravidelné testy v závislosti na počtu pozitivních případů,

- uvažuje se o možnosti vpuštění i dětí, jejichž rodiče odmítnou testování, ale pod podmínkou celodenního nošení roušky/respirátoru, odděleného stravování apod. – což by přinášelo velkou zátěž na dané žáky, jejich vyčleňování, ale také mimořádné nároky na školu.

Myslím, že málokdo je schopen odhadnout vývoj. Nicméně je velmi pravděpodobné až jisté, že nás čeká další vlna testování, nošení roušek a dalších opatření. Prosím, za prvé říkám, že málokdo ví, za druhé, pardón, ale není zásadní, co si vy či já myslíte, důležité je, co se dá očekávat od státu, resp. rozhodujících institucí.

Asi víte, že nyní je možnost nechat očkovat děti od dvanácti let, připojuji link na vyjádření vakcionologické a pediatrické společnosti ČLS JEP k dané problematice. Nehodnotím odbornou stránku věci (a ocenil bych, pokud byste se drželi téhož), nemám k tomu kompetence, jen zprostředkovávám, spolu s praktickými informacemi, jaké komplikace školy pravděpodobně čekají. Vše ostatní je na Vás, Vašem posouzení.

Přeji hezké léto a doufám, že příští školní rok bude přeci jen více prezenční.

Petr Karas

P. S. Ale pro jistotu jsme v posledních týdnech ve škole modernizovali vnitřní datovou síť a zvýšili propustnost pro distanční výuku…

http://www.lauder.cz/docs/vs_ockovani_deti-_covid-19_1627292933.pdfNovinky