Informace

Vážení rodiče,

protože od třídních schůzek se ke mně dostalo už několik ohlasů, připomínek a dotazů ke „zrušení třídních schůzek“, raději hromadně informuji.

Chápu, že někdo má třídní schůzky rád, rozumím důvodům, proč se někteří rodiče chtějí i nadále scházet. Asi tedy začnu tím, že třídní schůzky se nezrušily!

Nad krokem, ke kterému jsme přistoupili, přemýšlím už roky. Důvodem byla vysoká neúčast na třídních schůzkách, minimum nových informací, které jsme mohli rodičům předat, a zvlášť u starších studentů také oboustranná akceptace faktu, že ani rodiče, ani pedagogové už toho příliš nezmohou.

Ale ačkoliv krok může znít někomu revolučně, vlastně se nic neděje. Pro nás učitele se nemění nic – v listopadových a dubnových termínech budeme mít klasifikační porady jako dosud, pak tu budeme k dispozici rodičům.

Ti budou moci využít příležitost a přijít – potkat všechny učitele. Ale také nebudou muset přijít – jak budou chtít. Vše důležité mají na Bakalářích, webu a FB. Většina učitelů komunikuje maily. Kdykoliv můžete přijít do školy. Na 1. stupni máte pravidelné konzultace rodič-žák-učitel.

„Nová verze" však nikterak nebrání realizovat klasické třídní schůzky. Kdo z třídních bude chtít – může si pozvat celou třídu. Někdy je to vhodné, někdy to třeba bude chtít většina rodičů – v pořádku. Lze konat. Ale není to povinnost pro rodiče.

Škola v ničem neslevuje – poskytujeme stejný servis, ale z důvodu zvýšení informovanosti jinými prostředky (maily, Bakaláři apod.), nevidíme potřebu „povinně“ sem rodiče nutit. Ostatní je na volbě rodičů a třídních.

Děkuji za pochopení, pokud by stále zůstávaly nejasnosti, napište mi.

Zdravím.

Petr KarasNovinky