E-learning pro dospělé

LETNÍ SEMESTR ÚNOR – ČERVEN 2018

O CO JDE?

E-learning pro dospělé nabízí on-line kurzy židovských studií a hebrejštiny. Lauderovy školy jej zřizují pro ty, kteří mají zájem o studium, ale pracovní nebo rodinné povinnosti jim nedovolují docházet do běžných kurzů mimo domov.

JAK TO FUNGUJE?

K účasti v kurzu je potřeba pouze počítač nebo tablet, sluchátka s mikrofonem, web kamera a připojení k internetu. Hodiny probíhají online v reálném čase. Ke kurzům je možné připojit se z domova poté, co uložíte děti ke spánku, resp. ve večerních hodinách.

KDO SE MŮŽE PŘIHLÁSIT?

Kurzy jsou určeny primárně pro rodiče studentů Lauderových škol a studentů žákovského e-learningu, při volné kapacitě ale přijímáme všechny zájemce z širší židovské obce nebo zájemce s židovským rodinným zázemím.

KDY KURZY ZAČÍNAJÍ?

Všechny kurzy začínají v týdnu od 5. února 2018 a končí v posledním červnovém týdnu 2018.

JAK SE MOHU PŘIHLÁSIT?

Do kurzů se přihlaste nejpozději 20. ledna 2018 prostřednictvím elektronického dotazníku, jenž najdete zde. V případě jakýchkoliv otázek kontaktujte koordinátorku e-školy Gafnu Váňovou na emailu gafna@team.clicktobejewish.cz nebo na telefonu 777 700 858.

JAKÉ KURZY JSOU V NABÍDCE?

 • INSPIRACE V KAŽDODENNOSTI
 • Lektor rabín Štěpán Kliment
  každé úterý 21:00 – 22:00, cena 550 Kč / semestr

  Mnohé rabínské osobnosti se snaží nalézt odpověď na otázku, jak je možné skloubit pravidelnost a inspiraci, každodennost a prožitek, disciplínu a kreativitu. V průběhu semináře představím některé rabíny, jejich názory a pohled na to, zda je žádoucí a možné tyto protikladné aspekty života a židovské tradice skloubit. Texty budeme číst společně v českém překladu.

 • ŽENY A ŽENSKÁ TÉMATA V BIBLICKÉM A DNEŠNÍM IZRAELI
 • Lektorka Pnina Younger
  každé pondělí 21:00 – 22:00, cena 550 Kč / semestr

  Tanach je bohatou studnicí příběhů výjimečných žen, slavných i těch pozapomenutých. Židovská tradice v každé z těchto žen spatřuje něco jedinečného – může to být vlastnost, přístup k životu nebo prodělaná zkušenost. Jelikož Tanach není pouhou historickou příručkou, ale návodem k životu, pokusíme se společně zamyslet nad způsobem, jakým můžou ženy Tanachu inspirovat i nás. Ke každému příběhu připojíme tematicky související zajímavost ze života v dnešním Izraeli. A jako třešničku na dortu, neboť tázání je základem poznání – věnujeme tři šiury v letním semestru pouze otázkám účastnic kurzu – na jakékoliv téma.

 • MODERNÍ HEBREJŠTINA – ZAČÁTEČNÍCI – „ALEF“
 • Lektorka Šoši Kadlečková
  každý čtvrtek 20:00 – 21:30, cena 770 Kč / semestr

  

  Novinky