Den dvojčat

Dnes 7. adaru a 7. března

Miše nichnas adar - marbim be simcha!!!!

Jakmile vkročil ADAR, přidáváme radost!!! - po celý měsíc adar máme být veselí víc než jindy a dělat radost druhým! Je to náboženská micva, a proto je splnitelná, protože, co nám B-h přikazuje, k tomu nám také dává síly.

Ať se nám to tedy daří

a také dělat radost všem okolo nás. I milým slovem, ochotou pomoci či vyslechnout, či rozveselením někoho, kdo je smutný, malým překvapením, důkazy toho, že jsou pro nás ti druzí důležití, at jsou to naši přátelé, rodiče, děti, či kolegové a spolužáci.

Dnes jsme si vyhlásili DEN DVOJČAT. Pro radost, pobavení, a možná i proto, abychom si všimli, že máme spolu někdy společného víc, než si myslíme.

Podle židovské víry není na světě náhod, a tak ne náhodou se stalo, že zrovna dnes slaví svátek Tomáš / v Ćechách oblíbené jméno v židovských rodinách, protože první president, Tomáš G. Masaryk potíral negativní společenský rys - antisemitismus- rasovou nenávist vůči židům). A jméno Tomáš - hádejte, co znamená? DVOJČE! (aramejsky teómé, hebrejsky dvojče je teom, dvojčata - teumim). Nejlepší dvojčata vybere naše porota vybraná z žáků a učitelů a dostanou sladkou odměnu!

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a již před Purimem nám dali něco ochutnat z blížící se radosti Purimu. Kéž B-h dá, aby tuto radost mohl Izrael prožít beze snah našich nepřátel nám tuto radost zkalit. Ať máme hodně důvodů se radovat a nejen o Purimu. Ať i naše snahy k tomu přispějí!

Eva Jerochim

Fotogalerie

Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto FotoNovinky