COVID-19 - POZOR

POZOR – KVARTA a DEVÍTKA

AKTUALIZACE - COVID ve ŠKOLE

Ve čtvrtek 10. 9. byl potvrzen případ covid u jednoho žáka kvarty.

Žáci kvarty a devítky dnes (11. 9. ) zůstali doma. Hygienu se podařilo kontaktovat - potvrdila, že pravidla, kterými se řídíme, jsou v pořádku (dnes). Neboli karanténa se pravděpodobně bude týkat většiny kvarty, plus čtyř žáků z devítky. Ale to je věc hygieny. My jim musíme dát kontakty na dotčené - budou vás obvolávat.

Za školu:

a) je skoro jisté, že kvarta příští týden do školy chodit nebude, třech studentů, kterých se preventivní opatření ze strany školy (nebo karanténa ze strany hygieny) netýkají, poprosíme, aby zůstali doma. Kvůli výuce. Ale na oběd apod. chodit mohou, pokud by chtěli.

b) devítka se skoro jistě učit bude, čtyři studenti, budou - prosím - doma.

c) kvarta bude mít příští týden distanční výuku - čistě jen online (Zoom) - dle rozvrhu - nebudou všechny hodiny - uvidíte dle suplování. Úkoly jen v hodinách, kde se dělí - typicky jazyky (protože tam učitel v dané době učí prezenčně zbytek skupiny).

d) pokud by studentům nebylo dobře, výuky se účastnit nemusí - je to na rozhodnutí studentů a rodičů.e) konkrétní jména budeme posílat mailem, resp. řeší třídní, ale takto na webu / FB vystavovat nebudeme. Máte-li pochybnost, napište třídní.

Děkuji za pochopení. S ohledem na fakt, že rozhodným dnem je 10. 9., pokud půjde vše dobře, mohla by hromadná karanténa třídy skončit tak, aby se již 21. mohla vrátit. Ale hlavní je zdraví a klid všech dotčených.

Zdravím.

Petr Karas


10. 9. večer potvrzen Covid-19 u jednoho žáka kvarty. Karanténu může nařizovat pouze hygiena, ale ta se vyjádří nejdříve zítra (když budeme mít štěstí). Budeme-li však postupovat dle jejich manuálu, měla by se karanténa týkat pravděpodobně okolí do 2 metrů po dobu více než 15 minut. Tedy ani ne celá třída, ani většina učitelů.

Ale zbývá jen pátek, nechceme riskovat, proto nyní třídní píší žákům a rodičům kvarty, plus devítky (včerejší tělocvik a angličtina) s tím, že doporučujeme, aby zítra zůstali doma a nechodili do školy. Snad nám hygiena řekne více. Ale je pravděpodobné, že v pondělí nastoupí již skoro celá devítka a možná i část kvarty. Ale to ponechme na hygieně.

Učitelé, kteří učí v kvartě a byli do 2 metrů (což po dobu delší než 15 minut sotva nastalo), zítra zůstanou též doma, ostatní, kteří učili v kvartě v posledních dvou dnech, prosím, aby zítřek odučili v respirátorech – jsou k dispozici v sekretariátu, pokud jste si již nevyzvedli.

Děkuji za pochopení, přeji brzké uzdravení a všem návrat do „normálu“.

Petr KarasNovinky