Částečný letní provoz

Mateřská školka v Belgické – fungování v první polovině července 2021

Vážení rodiče,

již delší dobu (několik let) přemýšlíme nad letním provozem školky. Víme, že i pro část rodičů to je téma. Z druhé strany jsme ve velmi nesnadné pozici, kdy nemáme výhody sítě školek jako u obecních MŠ. Tam je vždy dohodnuta rotace, kdy fungují jen některé školky, střídají se v provozu v rámci léta či častěji v rámci jednotlivých let, rotace je také v rámci tříd školek – neboli vždy mají zaměstnanci možnost čerpat řádnou dovolenou. My v této pozici nejsme, jedinou alternativou je Bejachad, kde také letní provoz – byť na trochu jiném principu – funguje.

Nehledě na další skutečnosti – jako že provoz kuchyně, úklid, ostraha jdou dimenzovány pro celou budovu, nikoliv jen MŠ – a jejich udržování o letních měsících znamená zvýšené náklady.

Přesto jsme myšlenku nezavrhli. Letos s ohledem na (pro mnohé rodiče) náročný rok, kolegyně ze školky souhlasily, že bychom zkusili letní provoz 1.–16. července. Jsem za to kolegyním nesmírně vděčný, protože ačkoliv březen a kus dubna školka nefungovala (stejně tomu bylo všude jinde), za posledních čtrnáct měsíců strávily ve školce o hodně času více než 95 % kolegů z jiných školek (jeli jsme celý březen i duben 2020, kdy naprostá většina školek uzavřela, také na podzim byl až na jeden týden provoz plynulý, což se o řadě jiných MŠ říct nedá). To nemluvím ani o předchozích „rekonstrukčních letech“, kdy část školy končila dříve a začínala později, jen školka fungovala stále – i v jiných prostorách. Opravdu, díky.

Letos jde z naší strany o experiment, po kterém budeme muset spočítat náklady, zvážit přínosy a negativa, proto prosím nepočítejme nyní automaticky s totožným modelem pro rok 2022. Uvidíme. Že to bude něco stát a že to bude na úkor řádných dovolených kolegyň (a kolegů – jde také o ostrahu, provoz, kuchyň), víme už nyní.

Provoz MŠ by měl být v dané době v červenci stejný jako běžně. Strava zajištěna.

Prosím o zprávu do 31. května, zda a v jakých týdnech dáte své dítě do naší školky. Týká se JEN nyní evidovaných dětí (nikoliv zapsaných od září 2021). Stejně tak prosím, abyste za kolegyněmi nepřicházeli s tím, zda by „nepohlídaly na chvilku“ také starší sourozence školkáčků apod.

Hlaste se mailově – s uvedením jména dítěte a dobou docházky. Na skolka@lauder.cz.

Přeji hezký den.

Petr KarasNovinky