1. školní den

Zahájení školního roku 2022/2023

Vážení studenti, rodiče, kolegové,

1. září zahajujeme nový školní rok.

V 8:30 začínají třídnické hodiny (v učebnách).

Jen první třídu a primu poprosíme o příchod již v 8:15 (do učebny).

V 9:00 je slavnostní zahájení pro prvňáky a primány (na dvoře). ALE letos se týká opravdu jen prvňáčků a primánů. A jejich rodin.

Pokud bude pršet, bude zahájení pro prvňáčky a primány v tělocvičně školy (9:00–9:30).

Předpokládaný konec 1. školního dne je v 9:30.

Pro žáky 1.–3. třídy již od 1. září otevíráme družinu (od 2. září mohou normálně chodit jako vždy i dětí 4. třídy). Pokud rodiče projeví zájem, mohou děti zůstat ve škole, dopoledne (po ukončení třídnických hodin) budou ve třídách s třídními učiteli, po obědě budou v družině. Konec standardní v 17:00.

Družinový provoz 1. září je snahou pomoci rodičům, současně však u 1. třídy prosím rodiče o zvážení, zda by si žáci neměli první školní den užít jinak. Třídy i družina jsou k dispozici, pokud budete potřebovat. Prosím, abyste třídním napsali, zda si děti budete vyzvedávat po ranním zahájení nebo až odpoledne v družině – ad stravování apod.

Jídelna funguje v tento den pouze pro mateřskou školku a žáky 1.–3 třídy, kteří budou ve škole. Od 2. září již plně.

Mateřská škola bude 1. září otevřena normálně od 7:30 do 17:00. Jídlo je zajištěno. Slavnostní přivítání, zvlášť pro „nováčky“ od 9:00 ve školce (rodiče mohou být, nemusí, záleží na nich).

Od 2. září se jede dle rozvrhů (šestka je na adapťáku), u tříd 1. stupně pozvolnější nástup. Od 2. září funguje ranní družina.

Kroužky začínají v týdnu od 12. září, první přípravné kurzy jsou 13. září.

Přeji šťastný vstup do nového školního roku.

Petr KarasNovinky